Apzinātība, empātija, mērķtiecība un komunikācija - visas šīs prasmes kopumā ir psiholoģiski nosvērtas un veiksmīgas ikdienas atslēga kā bērnam, tā pieaugušajam jebkurā jomā. Pietam, attīstoties vienai no šīm prasmēm, pilveidojas arī pārējās.
Bērniem būtiskas šīs prasmes ir gan socializējoties ar citiem, gan spējot pašam apzināties savas kvalitātes, pieņemt sevi, mīlēt sevi un saprast, ka katrs mēs esam atšķirīgs. Vecākos pašos šīs prasmes palīdz pilveidot tās savos bērnos. Mūsu bērni ir mūsu spogulis. Kā dzīvojam paši, tā mācās dzīvot viņi. Ja izprotam un ieklausāmies savos bērnos un citos cilvēkos, viņi iemācās tāpat rīkoties ar apkārtējiem.
Darbā un ikdienā ar bērniem sevišķi svarīgi ir izjust gan empātiju, gan atrast pareizo komunikāciju ar katru bērnu, kā arī apzināties, kā šobrīd jūtos pats, kā radusies kāda situācija un kā to risināt saudzīgi pret visām iesaistītajām pusēm, arī sevi pašu. Šīs svarīgās prasmes palīdz veiksmīgāk organizēt ikdienu, palīdz būt elastīgam pie izmaiņām, palīdz nezaudēt optimismu grūtās dienās un savaldību sarežģītās situācijās komunikācijā ar apkārtējiem, palīdz labāk izprast pašam sevi, pieņemt sevi tādu, kāds esi, izprast bērnus, kolēģus, vecākus.
Tā ir kā spēja "iekāpt otra kurpēs" pirms ļauties emociju plūdiem un saprast, kā rīkoties gudri un veiksmīgi.